Perfektní rostoucí visuál

Natisknout své sdělení na papír plný semínek je báječné rozhodnutí, ale samotný rostoucí papír břemeno povedené tiskoviny nést nemůže!

Aby tiskovina přinesla kýžené ovoce (nebo možná spíš zeleninu jako jsou různé druhy salátů nebo mrkev), musí být dobře zpracovaný i samotný visuál. Po letech zkušeností s tiskem, grafikou i klienty, jsme se rozhodli sepsat osvědčené tipy na to, jak toho docílit.

Dvakrát měř, jednou řež

Vaše tiskoviny mohou mít různé velikosti – od klasických letáčků formátu DL přes otevírací přání formátu A6 a zvládneme třeba i výsek kruhu. Je nutné, abyste (nebo váš grafik) s daným formátem pracovali už při vytváření samotné grafiky a ta na něm vypadala dobře. 

Na rostoucí papír netiskneme až do krajů, proto je důležité navíc dodržet 5 mm okraje bez potisku a dodat grafiku s ořezovými značkami.

Grafiku nám zasílejte nebo vkládejte na web jako soubor .PDF.

studentska-pecet-rostouci-papir-green-cat

 

Aby papír skutečně vyrostl

Ať už má tiskovina splnit jakýkoliv účel, je žádoucí, aby ji obdarovaný po přečtení zasadil. To ale pravděpodobně neudělá, pokud o kouzlu rostoucího papíru nebude vědět. 

Doporučujeme tedy do visuálu zakomponovat, že se jedná o rostoucí papír, ideálně i to, jaká semínka v něm jsou a jak si počínat při jeho zasazení. Vytvořili jsme několik piktogramů se zjednodušeným postupem zasazení, které můžete volně použít (ke stažení zde). A pro detailní postup a více informací odkažte přímo na náš web, ať už formou webové stránky nebo QR kódu, kde se obdarovaný o rostoucím papíru dozví vše, co potřebuje.

ikony-zasazeni-rostouci-papir-green-cat

 

A teď už tipy pro samotnou grafiku

Nebo spíše to, čemu se určitě vyvarovat. 

  • Nedoporučujeme volit plnobarevné plochy, které při tisku následně plýtvají barvou a navíc se na nich mohou vytvářet po každém centimetru svislé proužky.
  • Písmo by nemělo být příliš malé. Rostoucí papír je díky semínkům uvnitř přirozeně hrbolatý a drobný text pak hůře čitelný.
  • Vyhněte se také rámečkům a ohraničením textu. Papír řežeme ručně a rámečky nelze se 100 % přesností nařezat, zejména u velkého množství tiskovin.

Shrnutí – ideální je vytvořit takový visuál, který nemá dané ohraničení, ale naopak většinu plochy bezbarvou a do něj zasadit barevný text či originální obrázek. Text by měl být spíše stručný, ale za to výrazný a dobře čitelný. Je skvělé, pokud je myšlenka rostoucího papíru, udržitelnosti, nulového odpadu nebo sázení zakomponovaná přímo do hlavního sdělení. Rozhodně zaujme a o to více bude spojení s rostoucím papírem dávat smysl. 

Zde jsme vybrali několik ukázek za nás velmi povedených realizací: 

mediclinic-rostouci-papir-green-cat.czmediclinic-2-rostouci-papir-green-cat.cz

 

kokoza-rostouci-papir-green-cat.cz

 

culina-botanica-green-cat.cz